משתמש:Nour Khateeb

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

חזרה לסילבוס הקורס - סדנא למיומנויות מחקר

מותו של אלכסנדר הגדול

אלכסנד המקדוני הוא ללא ספק אחד המצביאים הגדולים ביותר של כל הזמנים. ב 17 שנים קצרות הוא צעד צבאו לניצחון אחרי ניצחון ברחבי אירופה, אסיה, אפריקה והמזרח התיכון, כבש כל ציוויליזציה הוא יכול להגיע. כיבושיו של אלכסנדר הותיר לתרבות ההלנית להתפשט על פני רוב העולם הידוע, ויוונית תהפוך לשפת התרבות, האמנות והמדע למאות השנים אחרי. למעט של אולי אחד או שני מנהיגים דתיים, אין אדם אחר שהיה לו כזה השפעה גדולה על התרבות המערבית כפי שעשה אלכסנדר מוקדון.

תיאוריית ההרעלה נובעת מהסיפור שנערך בימי קדם על ידי ג 'סטין ו קירטיוס .הסיפור המקורי נכתב כי קסנדר, בנו של אנטיפטרוס, משנה למלך של יוון, הביא את הרעל לאלכסנדר בבבל בפרסה של פרד, וכי נושא כוס המלוכה של אלכסנדר,יולאס, אחיו של קסנדר, שם את הסם. רבים היו המניעים החזקים לראות אלכסנדר מת, . פקטורים קטלניים שיכלו להרג אלכסנדר באחד או יותר מנות כוללות יחנון ו סטריכנין. לדעת ל 'גיימס מקריגור, את הטיעון החזק ביותר נגד תיאורית הרעל היא העובדה כי ישנם עשר ימים שחלפו בין תחילת מחלתו ועל מותו ,בעולם העתיק, רעלים ארוכי טווח כאלה היו כנראה לא זמינים .

הערות

  • אף אחת מהפסקאות הרשומות כאן אינה ממלאת את הדרישה הבסיסית: "לפברק עדות היסטורית באופן שיעלה ככל האפשר את רמת הסבירות של הטענה שברצונך לטעון." אין כאן פיברוק של עדות היסטורית.
  • חוץ מזה, שׂימי לב לסימני הפיסוק - בהרבה מקרים שׂמת את הרווח לפני הסימן ולא אחריו. ד"ר א. 15:30, 29 במרץ 2011 (UTC)