סיפורה של ורגיניה - מרחב עבודה

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

שאלה מירי פישביין

לאחר קריאת הפרקים בשלמותם והבנת המקרה של ורגיניה,האם קיים צורך לקרוא את פרק 43? האם קיים מידע שרלוונטי להבנת הסיפוור בשלמותו בפרק 43? ראינו שפרק 44 מתחיל במשפט שמעיד על אירוע נוסף שקרה,ייתכן ואירוע זה ישפיע על ההבנה שלנו של הסיפור הנוכחי מכאן עולות 2 שאלות:מהו המקרה בפרק 43,האם הוא דומה לסיפורה של ורגיניה? מתי יש לנו צורך בחזרה לפרקים קודמים ובאלו מקרים ניתן לוותר? בנוסף עולה השערה בנוגע לאמינות הסיפור של ורגיניה,ונשאלת השאלה האם יתכן שבפרק 43 קיים סיפור דומה שמושתת על מקור ראשוני וממנו נובע הסיפור הנ"ל

תשובה אוֹרי

מירי, קראי בבקשה את פרק 43, וספרי לנו מה קורה שם. הנה תרגום אנגלי.ד"ר א. 23:27, 23 בנובמבר 2009 (UTC)

שאלות נדב הירש

שאלות לגבי תוכן ואמינות הטקסט של ורגיניה.

1.א. מה אופי המלחמה שבא נמצא אבא של ורגינה? 1.ב. איך יכול להיות שאביה יכל לעזוב את המלחמה בהתראה קצרה עם כל אנשיו? 2. למה מציינים שהסבא הגיעה, אך לבסוף רק מדברים על בעלה לעתיד של ורגיניה וניסיונו להטיב את מצבה? 3. מי זה נומיטור בפרק 46 פסקה 2? 4.א. למה רק לאחר שנים רבות מ. קלאודיוס נזכר שגנבו לו עבד? 4.ב. מה זה אומר על ההתנהלות המשפטית של אותה תקופה? 4.ג. למה נדרש ערב לחוב בצורה פתאומית כלכך, אם עד עכשיו ממילא לא היה ערב? 5.א. אם כל התכנון שערכו אפיוס ומ. קלאודיוס, הם לא חשבו שישלחו מישהו לקרוא לאביה של ורגניה? 5.ב. בנוסף לכך שליחת המכתב מפוקפק על איסור שיחרורו של אביה של ורגיניה, זה הפיתרון האידיאלי? 6.א. למה אביה של ורגיניה פונה לעזרה ממקורביו מתוך דרישת החזר חוב ולא מתוך בקשה לחמלה ואף מציין זאת בבירור? 6.ב. למה ישר לאחר מכן מצויין שהתמיכה שאיכלוס קיבל מהנשים (שבברור מובנת כתמיכה מתוך רגש ולא מתוך חובה) עשתה יותר רושם מאשר התמיכה החובתית הגברית? 7.א. למה לכל הנוכחים ברור כלכך שאפיוס רוצה את ורגיניה לעצמו, הלא כל המטרה שלו הייתה להשיג אותה בחשאיות, מה זה אומר על התכנון שלו? 7.ב. למה אף אחד לא מעוצבן על מ. קלאודיוס? 7.ג. למה אני עדיין לא מבין איך הפיכת הנערה לעבד של קלאודיוס תקדם את המעמד הרומנטי של אפיוס? 8.א. למה בפרק 48 פסקה 2, מצויין שורגיניוס רוצה לתשאל את האחות המינקת, אבל בפועל לוקח את האחות ואת ורגיניה לצד לתשאולים? 8.ב. למה בכלל נותנים לו לקחת מישהו לצד ולא דורשים ממנו לתחקר אנשים במקום? 9. אף אחד לא רואה משהו מוזר שדווקא המקרה הזה, שאני לא יכול שלא לשער שלא היו עוד כמותו, מהווה את הקש ששבר את גב הגמל והביא להפלת המערכת?

תשובה קטנה של אוֹרי

הרבה שאלות, וזמן מעט להשיב.

1.ב. - אני קורא כאן איום של פרישה. הפלבס לא היה רוב בצבא, אבל ודאי שהיו לו נציגים. 2. אם הבנתי נכון, נומיטור הוא נומטוריוס הוא הסבא. שווה לבדוק.


תוספת של מייקל

גם לי נומטרויוס נראה מוזר בהתחלה, אבל זה בגלל שגם אני פיספתי את הקטע בפרק 45 שבו מצויין:

until P. Numitorius, the girl's grandfather, and Icilius, her betrothed, appeared on the scene.

זה רק מוסיף בעיות, כי אם נתייחס למה שכתוב בקורנל בחלק של "12 הטבלאות", הרי שאם הסבא בחיים ונוכח - כל הסיפור הזה אמור להיות בעייה שלו, ולא של האבא. הדרך היחדיה לפתור את זה, לפי דעתי, זה שהוא הסבא מצד האמא ונטול זכויות על העלמה. אני לא יודע אם זה לא מתנגש עם דברים אחרים.