שיחה:Diodorus Siculus 1.15.1-20.1

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

סוגי פילים

Jonathan Ravid 07:25, 4 בינואר 2010 (UTC)

לא סביר שדיוניסוס התחבר לפילים כבר באפריקה, הרי שהפיל האפריקאי שונה מאוד ממקבילו ההודי, פראי יותר ופחות ניתן לאילוף, רכיבה ושימוש כלשהו, כפי שנעשה בהודו, ולכן גם לא סביר שהפיל ימלא בתרבויות אפריקה את אותו מקום שהיה לו בתרבויות הודו.

ד"ר א. 08:24, 4 בינואר 2010 (UTC)

יונתן, תודה על ההערה. גם אני שותף למחשבה שלא סביר שדיוניסוס התחבר לפילים כבר באפריקא, אבל מסופקני אם הטיעון לגבי סוג הפילים יכריע כאן. בעת העתיקה היה בצפון אפריקא סוג של פילים שנכחד בינתיים, שהיו קטנים יותר מן הפילים ההודיים. כך ניתן להסביר את הדעה הרווחת בקרב סופרים עתיקים שהפילים ההודיים גדולים וחזקים יותר. חשוב על חניבעל. הוא הרי השתמש בפילים למלחמתו, אבל מאד לא סביר שהביא אותם מהודו מאידך, וגם לא סביר שהצליח לאלף את הפילים הגדולים של אפריקא (המוכרים להם היום), שכן אף אחד לא הצליח לעשׂות זאת מעולם. עוד לא הספקתי לבדוק לגבי אוסיריס, אם יש לו איזשהו קשר לפילים. נראה לי שטיעון זה יכריע את הכף. ושוב תודה! ד"ר א. 08:23, 4 בינואר 2010 (UTC)

יש לדעתי תשובה המתייחסת לפיל מסוג Loxodonta africana pharaoensis ב ויקיפדיה Mordecai Karniel 09:31, 4 בינואר 2010 (UTC)
מוטי תודה! ד"ר א. 11:41, 4 בינואר 2010 (UTC)
הדברים האמורים בערך שם מאשרים פחות או יותר את מה שכתבתי לעיל. מסתבר שהיו עוד יותר סוגי פילים ממה שחשבתי, והדבר הגיוני. מדוע שלא יהיו?