הודעות וחדשות

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש

קישורים מהירים: מה בתוכנית (Syllabus)/ שער הקהילה/ מושגים/ מרחבי העבודה/ עבודות אישיות/מקורות/ מחקרתחושות ושאלות

לאחר מספר שבועות מתחילת הסמסטר הייתי מעוניין לשתף את הקבוצה ואת אורי (כן, כמו באלכוהוליסטים אנונימים) במספר תחושות ושאלות שעלו בעקבות שיטת ההוראה של הקורס.

כידוע לכם נקודת המוצא של הקורס הינה לימוד נושא המונותאיזם דרך לימוד העבודה בויקי, אך לדעתי עקב כך מתפספסים תכנים רבים.

בעקרון אני תומך ברעיון של יצירת ויקי אקדמי, יש לדבר כזה פוטנציאל אדיר שיכול להתפתח לפרוייקט נפלא שיצמיח סטודנטים טובים יותר. אך לפני שזה יקרה צריך לפתור עדיין כמה בעיות..

  • פתיחת השיעור- חלק זה הוא לרוב מייגע כי יש חזרה (גם אם הכרחית) על הצדדים הטכנים של השימוש בויקי. אני חושש שגם שיעורים בשנים באות יצטרכו לבזבז זמן יקר על לימוד השימוש בכלי זה.
  • מצגת- עדיין לא ברור לי מה תפקידה של המצגת בשיעור ועקב כך אני גם מתקשה לבצע את המטלה. עד כה בפעמיים שהיתה מצגת הרגשתי שפשוט עברנו על המצגת בזריזות מבלי להתעכב על אף פרט והמשכנו הלאה.
  • תוכן- אולי זה מתקשר למצגת אך לעיתים אני חש שאני לא מבין את המסגרת הכללית של השיעור ולא מצליח להדביק את סך כל הדיונים שלנו לדבר מועיל אשר מקדם את ההבנה לגבי מונותאיזם. אם להיות מפורט יותר אינני רואה קו מקשר בין התכנים בין שיעור אחד למשנהו.
  • העבודה עם הטקסטים- כאן אני מבטא אולי יותר בעיה של "אי אפשר ללמד כלב זקן טריקים חדשים". אני מעיד על עצמי שהתרגלתי ואני אף מעדיף את השיטה שהכרתי בשנים עברו בנוגע לעבודה עם טקסטים. כלומר קריאה יחסית מצומצמת של טקסטים ניתוח משותף שלהם בכיתה ומשם דיון והתקדמות בחומר.

נ.ב בעניין הערות השוליים- למרות שלא קיימת האופצייה כמקש, ניתן ליצר הערות שוליים על ידי שימוש במקש הכתב העילי (כמו בחזקה)1

1 ואז לרדת כמה שורות מטה, לפתוח כותרת של הערות שולים ושם להשתמש שוב בכתב העילי ליצירת מספר הערת השולים ואחריה לכתוב את ההערה כולה.

חנוך חן 18:17, 8 בנובמבר 2009 (UTC)


כל זה טוב ויפה ואהבתי את ההערכות שלך, חנוך. האר נא את עיני, כיצד אני כותב כתב עילי כמו בחזקה?
כמו כן, נראה לי שהעריכה הסתיימה אבל כיוון שאיני בטוח לא אוריד את סימן העריכה שלך.
ר. יפימובסקי 10:43, 9 בנובמבר 2009 (UTC)


והנה לכם דוגמא מדוע חשוב להקדיש תשׂומת לב לעניינים הטכניים השוליים הללו. בזמן שאני כתבתי תשובה ארוכה ומפורטת, רפי החל עריכה משלו, וכל מה שכתבתי ירד לטמיון. ההודעה שלא הורדת, רפי, היתה שלי. המסקנה: לא עורכים דף שיש עליו הודעת תחת עריכה. נקודה. אם יש שאלה: שלחו דוא"ל לעורך. אם לא עונה: כתבו במקום אחר, והעלו לדף הרלוונטי אח"כ. ד"ר א. 11:01, 9 בנובמבר 2009 (UTC)
אורי, הודעת העריכה הייתה מהשעה 10 בבוקר וקיבלתי במייל (כיוון שאני עוקב אחרי שינויים) המודיע שהדף שונה, לכן נכנסתי לבדוק. לא שמתי לב שמחקתי משהו משלך ואם כן אני מצטער.
ר. יפימובסקי 11:08, 9 בנובמבר 2009 (UTC)


עניינים טכניים בפתיחת השעור:

שאלות עריכה ותוכן

שלום לכולם, כיוון שאני במילואים ולא נוכח בשיעורים עלתה בי שאלה שאולי נענתה בשיעור. אשמח אם תוכלו להפנות אותי לאמצעי עזר או לענות לי בעצמכם, מי שיודע כמובן...

כיצד יוצרים הערות שוליים?

ר. יפימובסקי 20:59, 2 בנובמבר 2009 (UTC)

היי רפי,
יש תשובה מאוד פשוטה. כרגע אי אפשר ליצור הערות שוליים, מכיוון שבגרסה של תוכנית ה-Wiki שאנו משתמשים בה היכולת הזו לא זמינה. או פתרון יצירתי או שדרוג התוכנה יתן מענה לבעיה. וזו חתיכת בעיה.
--אייל מאיר 23:58, 2 בנובמבר 2009 (UTC)
אני אסביר לך מה הבעיה שלי. יש טקסטים שאני רוצה לצטט כהערות שוליים ואני לא מוצא אותם בגרסא המקוונת שלהם. אם זה היה אונליין הייתי מוסיף קישור, זו לא בעיה. בכל אופן. אני מחפש במקורות אחרים. תודה בכל אופן.
ר. יפימובסקי 22:12, 2 בנובמבר 2009 (UTC)


אייל, שמתי לב שמחקת את דף הערך שלי ושל דורון, מדוע ולמה?

ר. יפימובסקי 17:28, 6 בנובמבר 2009 (UTC)

חס וחלילה מחקתי, רק שיניתי לו את השם, או ליתר דיוק קיצרתי אותו. הוספתי אותו לרשימת המושגים הכללית, ששם הדרישה היא שהמושג יהיה באנגלית. כדי לעמוד בדרישה הורדתי את התוספת בעברית והשארתי רק את ה-Caesarpapism. המושג שלך ושל דורון נשאר כמו שהיה, והוא מופיע גם ברשימת המושגים הכללית וגם במדרש ומעשה. אתה יכול לשלב את התוספת בעברית בדף המושג עצמו.
--אייל מאיר 17:33, 6 בנובמבר 2009 (UTC)

סיכומי המאמר של Assmann

היי כולם, הועלו הסיכומים למאמרו של Assmann. אתם מוזמנים להיכנס לתקן ולהוסיף.

--אייל מאיר 13:09, 2 בנובמבר 2009 (UTC)

כפילות מושגים

היי כולם,

במהלך השיעור הודגשה הבעיה ביצירת מושגים כפולים. בדף נורמות ויקי מופיע סדר הפעולות שיש לנקוט בו כשרוצים להוסיף מושג. כמו כן שימו לב שכשאתם מפנים למושג שכבר יצרתם אל תפנו באופן שבו אתם מפנים לקישור חיצוני. פשוט תסמנו את שם המושג בסוגריים מרובעים משני הצדדים והאתר ידע להפנות אוטומטית לדף שכבר נערך.

למשל, המקרה שעלה בשיעור, שני ערכים לאל אמון. קטי וחנוך כבר כתבו ערך על אמון, אבל הכותרת שלו הייתה בעברית ולכן כשגלי ערכה את המושג עם כותרת באנגלית, המושג הופיע בצבע אדום. כמו כן בדף המושגים הוסיפו קישור לערך אמון באנגלית אבל הפנו אליו באופן שמפנים קישור חיצוני.

למי שיש שאלות הצעות או תוספות שיכתוב אותן בדף השיחה.

--אייל מאיר 16:33, 1 בנובמבר 2009 (UTC)

איסוף ממצאים: הרפורמה הדתית של אחנאתון

היי כולם,

אני וגלי עובדים במלוא המרץ על איסוף חומרים לקראת יום ראשון. מהיום בערב תהיה כבר כמות נכבדת של ממצאים לעיונכם. אנחנו נעריך מאוד הערות, הארות וכמובן הגהה. בנוסף, כל מי שקרא את אסמן או שיש לו רעיונות שעלו כבר בעת קריאת מקדונלד מוזמן לתרום לדף השיחה במרחב העבודה שלנו.

ברור שאנחנו לא נתנגד לכך שתוסיפו בעצמכם מושגים, שאלות מחקר חשובות ופריטים ביבליוגרפיים מועילים.

קישור למרחב העבודה: רק שמש! הרפורמה הדתית של אחנאתון

--אייל מאיר 08:59, 29 באוקטובר 2009 (UTC)

עדכון: אני וגלי כבר העלנו לאתר כמות נכבדת של ממצאים וחומרים. אתם מוזמנים לעיין, להוסיף ולתקן.
--אייל מאיר 18:34, 29 באוקטובר 2009 (UTC)

הודעות וחדשות

בוקר טוב לכולם,

מעתה ואילך השאיפה היא שכל ההודעות, חדשות ושאר התקשורת בין משתתפי הקורס תתרחש בתוך האתר עצמו. לכן פתחנו בסרגל הניווט את דף: הודעות וחדשות. הוסיפו דף זה לרשימת המעקב שלכם, כדי שבכל פעם שמישהו יוסיף או יעדכן משהו בדף תקבלו על כך הודעה במייל שלכם.

והנה ההודעה הראשונה: בסרגל הניווט התווסף הדף: נורמות ויקי. אני ממליץ לכולם להיכנס ולעיין בו.

--אייל מאיר 08:59, 29 באוקטובר 2009 (UTC)