הבדלים בין גרסאות בדף "Josephus, Antiquities 14.230-234"

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
מ
מ
 
(גרסת ביניים אחת של אותו משתמש אינה מוצגת)
שורה 1: שורה 1:
[[מקורות ראשוניים ועתיקים י]] / [[מקורות ראשוניים ועתיקים J]]  
+
[[מקורות ראשוניים ועתיקים י#קדמוניות (Antiquities)|מקורות ראשוניים ועתיקים י]] / [[מקורות ראשוניים ועתיקים J#Antiquities|מקורות ראשוניים ועתיקים J]]
  
 
= טקסט  =
 
= טקסט  =
  
(230) 'טיטוס אמפיוס באלבוס בן טיטוס, ליגאטוס פרופרטור, לשלטונות, למועצה ולעם אפסוס שלום. הקונסול לוקיוס לנטולוס פטר בהשתדלותי את היהודים באסיה מעבודת הצבא. אחר כך ביקשתי וקיבלתי (את הדבר) גם מפאניוס הפרופרטור ומלוקיוס אנטוניוס הפרוקווסטור, והנני רוצה שתתנו את דעתכם על כך שלא יצר להם איש'.
+
['''230'''] 'טיטוס אמפיוס באלבוס בן טיטוס, ליגאטוס פרופרטור, לשלטונות, למועצה ולעם אפסוס שלום. הקונסול לוקיוס לנטולוס פטר בהשתדלותי את היהודים באסיה מעבודת הצבא. אחר כך ביקשתי וקיבלתי (את הדבר) גם מפאניוס הפרופרטור ומלוקיוס אנטוניוס הפרוקווסטור, והנני רוצה שתתנו את דעתכם על כך שלא יצר להם איש'.
  
(231) החלטת אנשי דלוס. 'בימי מושל ביאוטוס בשרים לחודש תארגליון, משא ומתן של האיסטראטגים. הליגאטוס מארקוס פיסון, היושב בעירנו והוא ממונה על גיוס צבא, כינס איתנו מספר רב של אזרחים ופקד, שאם יש יהודים אחדים אזרחי רומי, אל יציקם איש בעניין עבודת הצבא, (232) מפני שהקונסול לוקיוס קורנליוס לנטולוס שיחרר את היהודים מעבודת הצבא מטעמי יראת שמים. לפיכך חייבים אנו להישמע לאיסטראטגוס'. כיוצא באלה החליטו אנשי סארדס עלינו.
+
['''231'''] החלטת אנשי דלוס. 'בימי מושל ביאוטוס בשרים לחודש תארגליון, משא ומתן של האיסטראטגים. הליגאטוס מארקוס פיסון, היושב בעירנו והוא ממונה על גיוס צבא, כינס איתנו מספר רב של אזרחים ופקד, שאם יש יהודים אחדים אזרחי רומי, אל יציקם איש בעניין עבודת הצבא, ['''232'''] מפני שהקונסול לוקיוס קורנליוס לנטולוס שיחרר את היהודים מעבודת הצבא מטעמי יראת שמים. לפיכך חייבים אנו להישמע לאיסטראטגוס'. כיוצא באלה החליטו אנשי סארדס עלינו.
  
(233) 'גאיוס פאניוס בן גאיוס, פראטור (פרו)קונסולארי לשלטונות קוס, שלום. רוצה אני שתדעו, ניגשו אלי שליחי היהודים וביקשו לקל את ההחלטות שהחליט עליהם הסנאט. ההחלטות צורפו לכאן. רוצה אני אפוא שתתנו את דעתכם ותשימו עינכם על האנשים לפי החלטת הסנאט, שיעברו לבטח בארצכם (בדרכם) אל ארצם'.
+
['''233'''] 'גאיוס פאניוס בן גאיוס, פראטור (פרו)קונסולארי לשלטונות קוס, שלום. רוצה אני שתדעו, ניגשו אלי שליחי היהודים וביקשו לקל את ההחלטות שהחליט עליהם הסנאט. ההחלטות צורפו לכאן. רוצה אני אפוא שתתנו את דעתכם ותשימו עינכם על האנשים לפי החלטת הסנאט, שיעברו לבטח בארצכם (בדרכם) אל ארצם'.
  
(234) 'הקונסול לוקיוס לנטולוס אומר: את היהודים אזרחי רומא, שנראה היה לי, שדתם הדת היהודית והם נוהגים לפיה באפסוס, פטרתי מטעמי יראת שמים. דבר זה נעשה בשנים עשר לפי הקלאנדות של קווינקטיליס'.
+
['''234'''] 'הקונסול לוקיוס לנטולוס אומר: את היהודים אזרחי רומא, שנראה היה לי, שדתם הדת היהודית והם נוהגים לפיה באפסוס, פטרתי מטעמי יראת שמים. דבר זה נעשה בשנים עשר לפי הקלאנדות של קווינקטיליס'.
  
 
= הערות  =
 
= הערות  =

גרסה אחרונה מ־12:20, 30 ביוני 2010

מקורות ראשוניים ועתיקים י / מקורות ראשוניים ועתיקים J

טקסט

[230] 'טיטוס אמפיוס באלבוס בן טיטוס, ליגאטוס פרופרטור, לשלטונות, למועצה ולעם אפסוס שלום. הקונסול לוקיוס לנטולוס פטר בהשתדלותי את היהודים באסיה מעבודת הצבא. אחר כך ביקשתי וקיבלתי (את הדבר) גם מפאניוס הפרופרטור ומלוקיוס אנטוניוס הפרוקווסטור, והנני רוצה שתתנו את דעתכם על כך שלא יצר להם איש'.

[231] החלטת אנשי דלוס. 'בימי מושל ביאוטוס בשרים לחודש תארגליון, משא ומתן של האיסטראטגים. הליגאטוס מארקוס פיסון, היושב בעירנו והוא ממונה על גיוס צבא, כינס איתנו מספר רב של אזרחים ופקד, שאם יש יהודים אחדים אזרחי רומי, אל יציקם איש בעניין עבודת הצבא, [232] מפני שהקונסול לוקיוס קורנליוס לנטולוס שיחרר את היהודים מעבודת הצבא מטעמי יראת שמים. לפיכך חייבים אנו להישמע לאיסטראטגוס'. כיוצא באלה החליטו אנשי סארדס עלינו.

[233] 'גאיוס פאניוס בן גאיוס, פראטור (פרו)קונסולארי לשלטונות קוס, שלום. רוצה אני שתדעו, ניגשו אלי שליחי היהודים וביקשו לקל את ההחלטות שהחליט עליהם הסנאט. ההחלטות צורפו לכאן. רוצה אני אפוא שתתנו את דעתכם ותשימו עינכם על האנשים לפי החלטת הסנאט, שיעברו לבטח בארצכם (בדרכם) אל ארצם'.

[234] 'הקונסול לוקיוס לנטולוס אומר: את היהודים אזרחי רומא, שנראה היה לי, שדתם הדת היהודית והם נוהגים לפיה באפסוס, פטרתי מטעמי יראת שמים. דבר זה נעשה בשנים עשר לפי הקלאנדות של קווינקטיליס'.

הערות

מתוך: יוסף בן מתתיהו. 1973. קדמוניות היהודים. תרגם מיוונית, אברהם שליט. ירושלים: הוצאת מוסד ביאליק. ע"מ 137-138.

נמצא בשימוש ב...

תשע מונותאיזם עבודה מסכמת אייל מאיר

קישורים נוספים