הבדלים בין גרסאות בדף "Josephus, Antiquities 14.320-321"

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
מ
שורה 3: שורה 3:
 
= טקסט  =
 
= טקסט  =
  
מארקוס אנטוניוס אימפראטור (אחד) משלושת האישים העומדים בראש ענייני המדינה, אומר: הואיל וגאיוס קאסיוס (תפס) במרידה זו אפארכיה שאינה שלו והשתלט עליה (בכוח) מחנות צבא ושדד אותה (ואת תושביה, ידידינו) ובעלי בריתנו והכניע את עם היהודים שהוא ידיד האומה הרומאית, התגברנו על טירופו בנשקנו והננו משיבים בפקודותינו ובמשפטינו את הסדר על כנו בארצות שנשדדו על ידו ותושב (הגזלה) לבעלי בריתנו. וכל מה שנמסר משל היהודים, אם בנפש אם ברכוש, יופקע, הנפשות תהיינה חופשיות כבתחילה והרכוש יוחזר לבעליו הקודמים. ומי שלא יישמע לפקודתי,  רצוני שיתן את הדין, ולכשייתפס אתן דעתי על כך, שהעבריין ייענש לפי חומרת פשעו.
+
['''320'''] מארקוס אנטוניוס אימפראטור (אחד) משלושת האישים העומדים בראש ענייני המדינה, אומר: הואיל וגאיוס קאסיוס (תפס) במרידה זו אפארכיה שאינה שלו והשתלט עליה (בכוח) מחנות צבא ושדד אותה (ואת תושביה, ידידינו) ובעלי בריתנו והכניע את עם היהודים שהוא ידיד האומה הרומאית, התגברנו על טירופו בנשקנו והננו משיבים בפקודותינו ובמשפטינו את הסדר על כנו בארצות שנשדדו על ידו ותושב (הגזלה) לבעלי בריתנו. ['''321'''] וכל מה שנמסר משל היהודים, אם בנפש אם ברכוש, יופקע, הנפשות תהיינה חופשיות כבתחילה והרכוש יוחזר לבעליו הקודמים. ומי שלא יישמע לפקודתי,  רצוני שיתן את הדין, ולכשייתפס אתן דעתי על כך, שהעבריין ייענש לפי חומרת פשעו.
  
 
= הערות  =
 
= הערות  =

גרסה מ־17:52, 20 במאי 2010

מקורות ראשוניים ועתיקים י / מקורות ראשוניים ועתיקים J

טקסט

[320] מארקוס אנטוניוס אימפראטור (אחד) משלושת האישים העומדים בראש ענייני המדינה, אומר: הואיל וגאיוס קאסיוס (תפס) במרידה זו אפארכיה שאינה שלו והשתלט עליה (בכוח) מחנות צבא ושדד אותה (ואת תושביה, ידידינו) ובעלי בריתנו והכניע את עם היהודים שהוא ידיד האומה הרומאית, התגברנו על טירופו בנשקנו והננו משיבים בפקודותינו ובמשפטינו את הסדר על כנו בארצות שנשדדו על ידו ותושב (הגזלה) לבעלי בריתנו. [321] וכל מה שנמסר משל היהודים, אם בנפש אם ברכוש, יופקע, הנפשות תהיינה חופשיות כבתחילה והרכוש יוחזר לבעליו הקודמים. ומי שלא יישמע לפקודתי, רצוני שיתן את הדין, ולכשייתפס אתן דעתי על כך, שהעבריין ייענש לפי חומרת פשעו.

הערות

מתוך: יוסף בן מתתיהו. 1973. קדמוניות היהודים. תרגם מיוונית: אברהם שליט. ירושלים: הוצאת מוסד ביאליק. ע"מ 145-146.

נמצא בשימוש ב...

תשע מונותאיזם עבודה מסכמת אייל מאיר

קישורים נוספים