הבדלים בין גרסאות בדף "שריעה"

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
שורה 1: שורה 1:
=== ערך מילוני בלבד ===
+
שריעה (בערבית: الشريعة) היא אוסף החוקים והכללים המוגדרים באסלאם. המקורות לחוקים הם הקוראן וה[[חדית']]. במקרים בהם הקוראן או החדית' אינם מספיקים יכולים אנשי הדת לבצע היקשים ופרשנויות המבוססים על המקורות הראשוניים ולקבוע חוקים חדשים. חוקים אלה ידועים תחת השם ''פקה'' (בערבית: فقه). השריעה מתוארת כאוסף החוקיים האלוהיים בעוד הפקה היא אוסף חוקים אנושי המבוסס על פרשנות. חוקי השריעה מקיפים את כל תחומי החיים ואינם מוגבלים לצורת הפולחן בלבד אלא, בדומה ליהדות, מקיפים כל פן בחייו של המאמין.
שריעה (בערבית: الشريعة) היא אוסף החוקים והכללים המוגדרים באסלאם. המקורות לחוקים הם הקוראן וה[[חדית']] והם מקיפים את כל תחומי החיים.
+
מקור השם בקוראן, שם מופיעה המילה פעמיים (ה, 48; מה, 18) במשמעות של "דרך שהתווה האל עבור בני האדם".
  
 
=ביבליוגרפיה=
 
=ביבליוגרפיה=

גרסה מ־10:09, 22 בספטמבר 2010

שריעה (בערבית: الشريعة) היא אוסף החוקים והכללים המוגדרים באסלאם. המקורות לחוקים הם הקוראן והחדית'. במקרים בהם הקוראן או החדית' אינם מספיקים יכולים אנשי הדת לבצע היקשים ופרשנויות המבוססים על המקורות הראשוניים ולקבוע חוקים חדשים. חוקים אלה ידועים תחת השם פקה (בערבית: فقه). השריעה מתוארת כאוסף החוקיים האלוהיים בעוד הפקה היא אוסף חוקים אנושי המבוסס על פרשנות. חוקי השריעה מקיפים את כל תחומי החיים ואינם מוגבלים לצורת הפולחן בלבד אלא, בדומה ליהדות, מקיפים כל פן בחייו של המאמין. מקור השם בקוראן, שם מופיעה המילה פעמיים (ה, 48; מה, 18) במשמעות של "דרך שהתווה האל עבור בני האדם".

ביבליוגרפיה

  • Calder, N. "S̲H̲arīa." Encyclopaedia of Islam, Second Edition. Edited by: P. Bearman; , Th. Bianquis; , C.E. Bosworth; , E. van Donzel; and W.P. Heinrichs. Brill, 2010. Brill Online.

http://www.brillonline.nl/subscriber/entry?entry=islam_COM-1040