הבדלים בין גרסאות בדף "Rex Sacrorum"

מתוך Amitay.haifa.ac.il
קפיצה אל:ניווט, חיפוש
מ (דף חדש: מושגים R\מושגים ר רקס סקרורום =סיכום= =נמצא בשימוש ב...= תשעא א - חברה ומשטר ברפובליקה הרומית =קי…)
 
(~~~~)
שורה 1: שורה 1:
 
[[מושגים R]]\[[מושגים ר]]
 
[[מושגים R]]\[[מושגים ר]]
  
רקס סקרורום
+
 
 +
[[תמונה: 46.priests-1-.jpg|שמאל|ממוזער|250px|<div style="text-align: center;">כוהני דת<br/>רומאים</div>]]
 +
כהונת ה-Sacrorum Rex (מלך הטקסים הדתיים) נוצרה כפי הנראה בימיה הראשונים של הרפובליקה הרומית כדי למלא את התפקידים המקודשים שבתקופת המלוכה בוצעו על ידי המלך ובכך לשמר את הסמכות המלכותית בעינייני הדת.
 +
בדומה, אשתו (Regina Sacrorum) ביצעה את התפקידים המקודשים שבוצעו בתקופתה המלוכה על ידי המלכה. למרות שבתקופות מאוחרות יותר שמרה עדיין כהונה זו על עדיפות בעיניינים דתיים, היא הפכה במידה מרובה למשרת כבוד בלבד, ללא שום כח פוליטי (שלא כמו משרת הפונטיפקס מקסימוס, שלו היה ה-Sacrorum Rex כפוף): למעשה, נושא משרה זו בדומה לאנשי דת אחרים, היה מנוע מלמלא כל תפקיד פוליטי ‏<ref>  Mary Beard,John A. North,S. R. F. Price, ''Religions of Rome: A history'', p. 28, (Cambridge University Press, 1998) [http://books.google.com/books?id=2rtaTFYuM3QC&pg=PA58&dq=%22rex+%22rex+sacrorum%22&hl=iw&ei=5CnxTJiACs3f4Abi5tmlBw&sa=X&oi=book_result&ct=result&resnum=8&ved=0CEQQ6AEwBw#v=onepage&q=%22rex%20%22rex%20sacrorum%22&f=false online]</ref>
 +
(בהיותו להלכה ממלא מקומו של המלך המודח).
 +
 
 +
 
 +
ה- Sacrorum Rex היה חלק מהכהונה הבכירה (שכללה גם את ה-pontifices, ה-flamines, והבתולות הווסטליות).
 +
למשרה זו נבחרו רק פטריקים והבחירה הייתה לכל החיים.
 +
 
 +
 
  
 
=סיכום=
 
=סיכום=
שורה 10: שורה 20:
  
 
=קישורים נוספים=
 
=קישורים נוספים=
 +
 +
<references />

גרסה מ־17:15, 27 בנובמבר 2010

מושגים R\מושגים ר


קובץ:46.priests-1-.jpg
כוהני דת
רומאים

כהונת ה-Sacrorum Rex (מלך הטקסים הדתיים) נוצרה כפי הנראה בימיה הראשונים של הרפובליקה הרומית כדי למלא את התפקידים המקודשים שבתקופת המלוכה בוצעו על ידי המלך ובכך לשמר את הסמכות המלכותית בעינייני הדת. בדומה, אשתו (Regina Sacrorum) ביצעה את התפקידים המקודשים שבוצעו בתקופתה המלוכה על ידי המלכה. למרות שבתקופות מאוחרות יותר שמרה עדיין כהונה זו על עדיפות בעיניינים דתיים, היא הפכה במידה מרובה למשרת כבוד בלבד, ללא שום כח פוליטי (שלא כמו משרת הפונטיפקס מקסימוס, שלו היה ה-Sacrorum Rex כפוף): למעשה, נושא משרה זו בדומה לאנשי דת אחרים, היה מנוע מלמלא כל תפקיד פוליטי ‏[1] (בהיותו להלכה ממלא מקומו של המלך המודח).


ה- Sacrorum Rex היה חלק מהכהונה הבכירה (שכללה גם את ה-pontifices, ה-flamines, והבתולות הווסטליות). למשרה זו נבחרו רק פטריקים והבחירה הייתה לכל החיים.


סיכום

נמצא בשימוש ב...

תשעא א - חברה ומשטר ברפובליקה הרומית

קישורים נוספים

  1. Mary Beard,John A. North,S. R. F. Price, Religions of Rome: A history, p. 28, (Cambridge University Press, 1998) online